Ukupno: 203248

Ove godine u ruksaku možete čitati:

Martin i čarobna zebra

Priča o čarobnoj zebri nastoji podučiti malene kako se prometnih pravila treba pridržavati da bi mogli uživati u košnici i suživotu s limenim ljubimcima, kojih je ponekad u gradu čini se i više no ljudi. Slikovnica „Martin i čarobna zebra“ na zanimljiv način educira djecu kako se ponašati u prometu, a ilustracije Vande Čizmek, duhovite i s puno detalja „koji život znače“ pružit će svakom djetetu užitak čitanja i slušanja.˝

Zmajić Kokos

Zmajić Kokos, dikobrazica Matilda i zmajožder Oskar pronalaze stari pergament s neobičnim znakovima. "To mora da je karta blaga!" zaključuju prijatelji i spremaju se za pravu ekspediciju. No nikako da nađu zlato i dragulje. Neće im biti lako jer čekaju ih tri velike pustolovine. Hoće li na kraju opasne potrage ipak pronaći škrinju s blagom?
Nazivi priča: Iznenađenje na stijenama, Strašni udav, Tigar iz džungle, Riječni krokodil, Drečava magluština i Ding Dong.
Pustolovna slikovnica po uzoru na pustolovni roman. Zanimljivo kao uvod i motivirajući tekst kad želimo obraditi pojmove: plan, realizacija …
U knjizi je opisana dječja želja za pustolovinama. Preporučam za čitanje, bilo da dijete čita u sebi ili da mu ovu knjigu netko čita naglas.

Tom Gates

Tom Gates ide u 5. razred i u svoj dnevnik bilježi sve zgode i nezgode koje mu se svakodnevno zbivaju kod kuće i u školi. Sve svoje zapise uvijek ilustrira crtežima koji nisu uvijek zabavni njegovim profesorima. Tom voli glazbu, njegov najdraži bend su 3FACE, ali ima i svoj bend Psi Zombiji s najboljim prijateljem Derekom...

Prvi nastavak megapopularnog serijala o Tomu Gatesu, britanske spisateljice i ilustratorice Liz Pichon, oduševio je mlade čitatelje i njihove roditelje diljem svijeta. Vrlo uspješan i nagrađivan serijal, preveden na 40 jezika i prodan u više od milijun primjeraka samo u Velikoj Britaniji, a svojim će humorom i superzabavnim crtežima osvojiti sve ljubitelje Gregovog dnevnika, ali i onu djecu, pogotovo dječake, kojima čitanje ne spada u omiljene aktivnosti.

Divlje životinje

Knjiga se sastoji od niza članaka u kojima kroz pojednostavljeni tekst ilustriran crtežima i fotografijama upoznajemo s pojedinim predstavnicima sisavaca, gmazova i vodozemaca te ptica i beskralješnjaka. Saznajemo gdje žive, čime se hrane, kako se razmnožavaju, jesu li ugroženi, te posebnosti i zanimljivosti vezane uz izgled, ponašanje i njihov način života. Snalaženju u sadržaju pridonose kazalo i rječnik pojmova.

Zašto volim Zagreb

Zašto volim Zagreb kultna je knjiga novinara i književnika Veselka Tenžere, prvi put objavljena 1987. godine. Ovo je njezino novo izdanje povodom tridesete godišnjice objavljivanja. Autorove feljtone iz raznih magazina i dnevnih listova izabrao je tada Slavko Mihalić i svojim izborom stvorio je jednu od najljepših i najvažnijih knjiga o Zagrebu ikada napisanih. Tekstovi su to o Zagrebu, njegovim znamenitim trgovima i ulicama, stanovnicima i prolaznicima prožeti autorovom ljubavlju spram grada, ali i neizostavnom autentičnošću vidljivom u pokudama ružnih primjera i priča iz gradskoga života. Knjiga je to o Zagrebu, o njegovim lijepim, ali i onim ružnim stranama, knjiga u kojoj na površinu izlazi autorova ljubav prema gradu u kojem živi i kojeg obožava, gotovo sociološka studija njegovih stanovnika i njihovih navada, koja se zbog autorova preciznog i inteligentnog stila može čitati i kao roman.

Montessori priprema za život

Montessori pedagogija temelji se na znanstvenom promatranju spontanog učenja djece, na poticanju vlastitog djelovanja djeteta i njegove samostalnosti, te na poštovanju djetetove osobnosti. Autorica na temelju svoga stručnog usavršavanja i rada u Montessori vrtiću "Vrbik" u potpunosti objašnjava ovu pedagošku metodu, njen razvoj u svijetu i u Hrvatskoj, i njenu primjenu na djecu predškolskog uzrasta (3-6 god.), s kojim je najviše radila. Na kraju knjige autorica se osvrće i na Montessori zdravstvenu pedagogiju, koja podrazumijeva rad s djecom s teškoćama u razvoju, specifičnu terapiju i integraciju djeteta među zdravu djecu.

Sudoku

Usavršite svoje vještine rješavanja sudokua.
Knjiga je namijenjena kako početnicima tako i majstorima!

« Listopad 2018 »