Ukupno: 191461

Osnovna škola

Škola nosi ime hrvatskog književnika  Vladimira Nazora. Osnovna škola "Vladimir Nazor", Pisarovina nalazi se u općinskom središtu Pisarovini, tridesetak kilometrara južno od Zagreba. Nedaleko nas nalazi se izvor najkvalitetnije mineralne vode na svijetu, Jamnice. Općina Pisarovina broji nešto više od 3800 stanovnika. Najveće mjesto je Donja Kupčina, smještena u ravničarskom djelu općine uz rijeku Kupu. Donja Kupčina  poznata je po Zavičajnom muzeju, sastavnom dijelu Etnografskog muzeja u Zagrebu, koji je česta meta učeničkih ekskurzija. Donja Kupčina je također poznata po velikom broju roda koje obitavaju na krovovima soskih kuća. Brdoviti dio općine krase mjesta Lučelnica, Jamnica, Gradec Pokupski, Bratina, Lijevo Sredičko, mjesta poznata po zdravom načinu života i lijepim vikendicama uz rijeku Kupu.

Područne škole su PŠ Donja Kupčina i PŠ Bratina, a s njima matična škola broji oko 300 učenika.

« Svibanj 2018 »