Kako bolje učiti

U priloženom dokumentu pročitajte kako si olakšati učenje i kako lakše povezivati naučene sadržaje.

Kako bolje uciti.doc

Razmjena znanja

Često postavljana pitanja

Što učiniti kada računalo radi osjetno sporije nego prije?
  1. Osvježiti drivere - Ako uočavate da vam neki periferni uređaj radi osjetno sporije treba pokušati osvježiti drivere. U Control Panelu izabrati System, te pod karticomHardware klikniti na Device Manager. Pronaći uređaje čije drivere želimo obnoviti, klikniti desnom tipkom miša i izabrati Update Driver. Ako budete zapitani potvrdite da želite potražiti drivere na Internetu.
  2. Defragmentacije diska - Kliknite desnom tipkom miša na ikonu željenog diska, u izborniku klikniti na Properties, a zatim u  kartici Tools izaberite Defragment Now. Nakon učitavanja pritisnite tipku Defragment. Napomena, ovaj proces dugo traje pa je najbolje da se obavlja preko noći ili kad ste neko vrijeme odsutni.
  3. Pražnjenje Recycle Bina - Dvostrukim klikom na ikonu Recycle Bina otvorite njen sadržaj u posebnom prozoru, te kliknite na komandu Empty the Recycle Bin i potvrdite izbor.
  4. Eliminiranje nepotrebnih servisa - U glavnom izborniku Start kliknite na Run i u polje upišite MSCONFIG i pritisnite Enter. U kartici Startup nalazi se lista svih programa koji se pokreću zajedno s računalom i možete ih isključiti klikom na odgovarajuću kućicu. Napomena, istim postupkom možete aplikacije vratiti u prethodno stanje.
  5. Čišćenje privremenih datoteka - Web preglednici snimaju internetske stranice i sadržaje koje ste učitali privremeno na tvrdi disk kako bi bili brže dostupni ukoliko računalo u nekom trenutku nije spojeno na Internet. Svaki preglednik ima opciju brisanja takvih datoteka označenu kao Clear Cache ili Clear Temporary Files. Ukoliko koristite Internet Explorer, u izborniku Tools kliknite na Internet Options, te pod karticom General u segmentu Temporary Internet Files kliknite na Delete Files.
  6. Uklanjanje virusa i spywarea - Preporučujemo Lavasoftov Ad-Aware Free kojeg možete besplatno skinuti na adresi www.lavasoft.com ili Spybot S&D na www.safer-networking.org
  7. Deinstalacija aplikacija - Svakih nekoliko tjedana ili mjeseci u Control Panelu izaberite Add or Remove Programs i deinstalirajte nepotrebne programe.

Izvor: ENTER, svibanj 2009.

Prevencija zdravstvenih rizika kod ponavljajucih radnji.doc

Sljedeći dolazak bibliobusa  je 17. 01. 2018.

« Siječanj 2018 »