Moj šareni svijet

Ovaj svijet je vjerojatno najljepši. To je FANTASTIČNOŠARENIVILINSKI SVIJET.

U njemu žive vile,sve je u boji i tamo nikad nije dosadno niti tužno. Vile su imale i svoje ljubimce jednoroge. Svi su se zvali  nekako čarobno. Glavna vila se zvala ŠARENOLUCKASTA VILA. Ona je bila najljepša i sve vile su joj se divile. Imala je jednoroga koji se zvao PRIRODNOLIJEPI JEDNOROG. Najljepši,najšareniji imao je mala šarena krila, zlatna kopita, zlatnu grivu i rep,šareno tijelo. Vila je pak imala dugu zlatnu kosu,šarenu haljinu, zlatne cipele i bijela krila. Vile su svaki dan nešto radile i svaka vila je imala svoj posao; jedna je imala zadatak da nosi drva, druga da hrani životinje… Bilo je tu toliko veselja, koliko ljudi vole čokoladu i sladoled. Sve vile su bile sestre jedna drugoj, pomagale si, sve su rasle jedna uz drugu, proživljavale iste nesreće, voljele su se do neba i natrag. Nijednu vilu nisu izostavljale,nikad u životu nisu čule za rat,zlo, smrt nego samo veselje, sreća,život i radost.

Ovo bi bio svijet po mom. Ljepši je od našeg svijeta, bar je šareniji, zar ne?

Sara Turkalj, 6.a

SVIJET PO MOM

Ponekad razmišljam o životu danas i životu prije. Planet na koji smo došli sa zadatkom da ga čuvamo, pretvorio se u tmurno, jednolično mjesto za život. Tehnologija je preuzela ulogu ljudskog mozga, parkovi su zagađeni i puni smeća, u školama je sve više nasilja. Umjesto svih tih problema, krajnje je vrijeme da se nešto poduzme.

Da ja vladam svijetom, sve bi bilo drugačije. U parkove bih stavila više klupa i posadila cvijeće kako bi ljudi provodili više vremena u njima. Uvela bih pravilo da svaki čovjek preko vikenda provede najmanje četiri sata izvan kuće ili stana. Izgradila bih više tvornica tako da se ljudi mogu zaposliti i zarađivati za svoje obitelji.

U školama sat bi trajao 25 minuta, svaki učenik bi mogao odabrati dva predmeta iz koji želi pet petica i pet dana u polugodištu na koje ne mora doći u školu. Praznici bi trajali mjesec dana. Djeca bi često išla na izlete.

Ovaj je svijet najljepši kada zaklopim oči, ali nemojmo više samo sanjariti, probudimo se i promijenimo svijet!

KarlaMihaljević, 8.a

Svijet po mom

Oh, kako bi svijet po mom bio sretan! Svaki dan bi bila nova pustolovina i novi doživljaj. Na stablima bi rasli bomboni, kiša bi bila od čokoladnog mlijeka, oblaci od šlaga, snijeg od sladoleda, a trava najšareniji tepih. U rijekama bi se ribe sjajile kao zvijezde, a u moru bi živjele sirene,u planinama vile i zmajevi. U pustinjama bi kaktusi letjeli, a u prašumama dinosaurusi živjeli. Djeca bi bila pametna  i ne bi morala ići u školu,a ljudi bi se družili  sa životinjama i biljkama. Svi bi bili dobri i sretni. Postojali bi podzemni,podvodni i nebeski gradovi. Drveće bi plesalo, a cvijeće pjevalo. Ne bi bilo svađe, rata i mržnje.

Svijet po mom bi bio na Zemlji i u cijelom svemiru. Mliječna staza bi stvarno bila od mlijeka,a zvijezde od karamele.

Lara Petrin, 6.a

Kadž

Sljedeći dolazak bibliobusa  je 17. 01. 2018.

« Siječanj 2018 »